Airobot
Kõige nutikam ventilatsioonisüsteem
Ventilatsiooniseadme valikul tuleks eelkõige lähtuda sellest, et seade valitakse endale 10 – 15 aastaks. Valides energiasäästliku ja kõrgtehnoloogilise seade tagatakse aastate jooksul väga suur kokkuhoid küttekuludelt, elektrienergialt ning ka filtritelt. Pidev arendustöö Airoboti tarkvaraga tagab ka selle, et seade oleks aastate pärast kaasaegne ja veelgi targem.

Airobot L
Lakke paigaldatav
– Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
– Õhuhulk kuni 250m3/h (70L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 120m2
Airobot V3
Seinale paigaldatav
– Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
– Õhuhulk kuni 309m3/h (86L/s) või ventileeritavat pinda kuni 140m2
Kasutusjuhend
Paigaldus- ja hooldusjuhend
Õhuhulga, võimsuse ja helikarakteristiku andmed
ERV ökodisain ja energiamärgis
HRV ökodisain ja energiamärgis
Airobot S1/S2
Seinale paigaldatav
– Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
– Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 250m2
S1 infoleht
S1 õhuhulga ja helikarakteristiku andmed
S2 infoleht
S2 õhuhulga ja helikarakteristiku andmed
Kasutusjuhend
Paigaldus- ja hooldusjuhend
Lisaväärtus
Airobot ei ole tavaline ventilatsiooniseade. Airobot muudab ruumi nutika sisekliimaga keskkonnaks.
Kerge hooldamine
Airobot on disainitud nii, et iga kasutaja saaks selle hooldamisega ise hakkama.
Tootja tehniline tugi
Airobot tehniline meeskond on alati teile abiks kõikides küsimustes ja probleemides. Airobot seadmed on kaughallatavad ning probleemide korral saab neid diagnoosida juba kaugelt.
Automaatne energiasäästu režiim – Airobot suudab tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% energiakuludelt.
– Nõudluspõhine juhtimine
– Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid
– Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest
– Uudne materjalitehnoloogi

Soojustagastusega ventilatsioon
Airobot seadmetesse on integreeritud kvaliteetsed vastuvoolu plaatsoojusvahetid. Soojusvahetis toimub ruumist väljatõmmatava õhuga väljast võetava õhu soojendamine. Selle tulemusel ei ole välisõhku vaja eraldi kütta ning tuppa puhutakse alati toatemperatuuri lähedane õhk. Võrreldes ilma soojustagastuseta ventilatisooniga võivad küttekulud väheneda kuni 40%.
Näide 1: Siseruum Siseruum 20,0℃, õhuniiskus 37,5% Välisõhu temperatuur 7℃, õhuniiskus 70%
Tavaline soojusvaheti sissepuhkel Õhutemperatuur 19℃ Õhuniiskus 32%
Niiskustagastusega soojusvaheti sissepuhkel Õhutemperatuur 17.7℃ Õhuniiskus 40%
Vaata lähemalt kodulehelt
SOOJUS - JA NIISKUSTAGASTUS
Kõik Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:
– Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 95%), mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus.
– Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, ei tarbi elektrit ning ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult puhta veega loputada.
– Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.
– Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).
Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 84%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 65%). Talveperioodidel aitab teil siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kuid niiskustagastuse puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus kantakse kogu elamupinna peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks. Niiskustagastusega soojusvahetit on võimalik paigaldada ka hiljem tavalise soojusvaheti asemele.
INTELLIGENTNE KÜLMUMISKAITSE
Airobot ventilatiooniseadmed on standardis varustatud intelligentsete 1.35kW PTC elektriliste küttekehadega, mille juhtimine käib nõudluspõhiselt arvestades õhutemperatuure, õhuniiskust, rõhkusid ning õhuhulka. Külmumiskaitse on lahendatud eelkütmise metoodikal, millega tagatakse pidevalt tasakaalustatud ventilatsioon ning välistatakse soojusvaheti külmumine.
Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu). Niiskustagastusega soojusvaheti puhul on teatud tingimustel järelküte soovitatav.
Võimalik on ka küttekeha välja lülitada ning sellisel juhul jääb seade teatud aja möödudes seisma, kui välisõhk on miinuskraadides ning hakkab tsükliliselt lühikese perioodi kaupa ventileerima. Selline lahendus võimaldab külmaperioodil energiat kokku hoida.
Maakütte olemasolul on võimalik eelküte ja maasoojus siduda kasutades selleks spetsiaalselt kalorifeeri. Talvisel ajal eelsoojendab õhku ning suvisel ajal lülitab automaatselt ümber jahutuseks.
MAAKÜTTE ÜHILDAMINE
1 kalorifeer, 2 funktsiooni:
– Talvel eelsoojendamiseks – võimalus eelsoojendada väljast tulevat õhku
– Suvel jahutamiseks – soe õhk jahutatakse maha ning seade suunab jaheda õhu möödapääsu klapi kaudu soojusvahetist mööda otse tuppa
Tasuta eelsoojendus ja jahutus. Airobot seade lülitab tsirkulatsioonipumpa ning juhib ringlust kalorifeeris. Süsteem ühendatakse otse pinnasekontuuri. Eeldab pinnasekontuuri olemasolu. Juhtimise võimekus saadaval lisavarustusena.
Seadistamine on ülimalt lihtne: seade oskab kalorifeeri ise juhtida.
AUTONOOMSUS
Kõik Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid rõhu, temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks, mis muudab Airoboti väga unikaalseks. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi paigaldamist ei vaja. Pesemise, saunas käimise või söögitegemise tagajärjel tekib ruumidesse liigne niiskus. Kuna liigne niiskus tekitab ebamugavustunnet ja võib kahjustada maja, siis on oluline, et see viiakse siseruumidest välja. CO2 andur mõõdab süsihappegaasi sisaldust õhus ning selle põhjal saab määrata kõige paremini õhukvaliteeti. Kui inimeste hulk on ruumides suurem, siis see näit tõuseb ning seade proovib leida optimaalseimat kiirust, et etteantud taset hoida, kusjuures arvestatakse ka tõusu või languse kiirust. Süsihappegaasi suur sisaldus õhus on ka põhiline probleem, miks on ruumides mõnikord õhk nii umbne, tihti tekitab see isegi halba enesetunnet ja peapööritust. Juhul kui ruumides kedagi ei viibi (näiteks pererahvas on tööl), siis pannakse ventilatsioon tööle minimaalsele kiirusele, et hoida energiat kokku. Kõike seda silmas pidades on võimalik saavutada maksimaalne sääst: pikeneb filtrite eluiga, vähenevad küttekulud. Airobot S tagab teile kvaliteetse sisekliima, kui viibite kodus, ja suurima energiasäästu, kui te kodus ei viibi.
INTERNETIÜHENDUS
Seade ei vaja töötamiseks internetiühendust. Kogu tarkus ja tehnoloogia on seadmes endas olemas. Internetti ühendades tekib kasutajal võimalus seadet juhtida mobiilirakenduse kaudu ning näha ka siseruumi õhukvaliteedi statistikat. Seadme – serveri – mobiilirakenduse vahel toimub info liikumine krüpteeritult. Võimalusel ühendage seade internetivõrku. Airobot seadmete tarkvara arendatakse pidevalt ning nii on võimalik täiustustest ja uutest funktsionaalsustest osa saada.